pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| balbo balbes balba balbem balbeu balben | balbava balbaves balbava balbàvem balbàveu balbaven | balbí balbares balbà balbàrem balbàreu balbaren | balbaré balbaràs balbarà balbarem balbareu balbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| balbaria balbaries balbaria balbaríem balbaríeu balbarien | balbi balbis balbi balbem balbeu balbin | balbés balbessis balbés balbéssim balbéssiu balbessin | balba balbi balbem balbeu balbin | ||
| Infinitiu | balbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | balbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana