pronominal; transitiu
Indicatiu | |||||
---|---|---|---|---|---|
Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
enrobusteixo enrobusteixes enrobusteix enrobustim enrobustiu enrobusteixen | enrobustia enrobusties enrobustia enrobustíem enrobustíeu enrobustien | enrobustí enrobustires enrobustí enrobustírem enrobustíreu enrobustiren | enrobustiré enrobustiràs enrobustirà enrobustirem enrobustireu enrobustiran | ||
Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
Present | Pretèrit imperfet | ||||
enrobustiria enrobustiries enrobustiria enrobustiríem enrobustiríeu enrobustirien | enrobusteixi enrobusteixis enrobusteixi enrobustim enrobustiu enrobusteixin | enrobustís enrobustissis enrobustís enrobustíssim enrobustíssiu enrobustissin | enrobusteix enrobusteixi enrobustim enrobustiu enrobusteixin |
Infinitiu | enrobustir | ||||
---|---|---|---|---|---|
Gerundi | enrobustint | ||||
Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana