pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrobusteixo enrobusteixes enrobusteix enrobustim enrobustiu enrobusteixen | enrobustia enrobusties enrobustia enrobustíem enrobustíeu enrobustien | enrobustí enrobustires enrobustí enrobustírem enrobustíreu enrobustiren | enrobustiré enrobustiràs enrobustirà enrobustirem enrobustireu enrobustiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrobustiria enrobustiries enrobustiria enrobustiríem enrobustiríeu enrobustirien | enrobusteixi enrobusteixis enrobusteixi enrobustim enrobustiu enrobusteixin | enrobustís enrobustissis enrobustís enrobustíssim enrobustíssiu enrobustissin | enrobusteix enrobusteixi enrobustim enrobustiu enrobusteixin | ||
| Infinitiu | enrobustir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrobustint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana