pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| defineixo defineixes defineix definim definiu defineixen | definia definies definia definíem definíeu definien | definí definires definí definírem definíreu definiren | definiré definiràs definirà definirem definireu definiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| definiria definiries definiria definiríem definiríeu definirien | defineixi defineixis defineixi definim definiu defineixin | definís definissis definís definíssim definíssiu definissin | defineix defineixi definim definiu defineixin | ||
| Infinitiu | definir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | definint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : definició
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana