transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| azotitzo azotitzes azotitza azotitzem azotitzeu azotitzen | azotitzava azotitzaves azotitzava azotitzàvem azotitzàveu azotitzaven | azotitzí azotitzares azotitzà azotitzàrem azotitzàreu azotitzaren | azotitzaré azotitzaràs azotitzarà azotitzarem azotitzareu azotitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| azotitzaria azotitzaries azotitzaria azotitzaríem azotitzaríeu azotitzarien | azotitzi azotitzis azotitzi azotitzem azotitzeu azotitzin | azotitzés azotitzessis azotitzés azotitzéssim azotitzéssiu azotitzessin | azotitza azotitzi azotitzem azotitzeu azotitzin | ||
| Infinitiu | azotitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | azotitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana