pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| avinenço avinences avinença avinencem avinenceu avinencen | avinençava avinençaves avinençava avinençàvem avinençàveu avinençaven | avinencí avinençares avinençà avinençàrem avinençàreu avinençaren | avinençaré avinençaràs avinençarà avinençarem avinençareu avinençaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| avinençaria avinençaries avinençaria avinençaríem avinençaríeu avinençarien | avinenci avinencis avinenci avinencem avinenceu avinencin | avinencés avinencessis avinencés avinencéssim avinencéssiu avinencessin | avinença avinenci avinencem avinenceu avinencin | ||
| Infinitiu | avinençar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | avinençant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana