transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| autografio autografies autografia autografiem autografieu autografien | autografiava autografiaves autografiava autografiàvem autografiàveu autografiaven | autografií autografiares autografià autografiàrem autografiàreu autografiaren | autografiaré autografiaràs autografiarà autografiarem autografiareu autografiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| autografiaria autografiaries autografiaria autografiaríem autografiaríeu autografiarien | autografiï autografiïs autografiï autografiem autografieu autografiïn | autografiés autografiessis autografiés autografiéssim autografiéssiu autografiessin | autografia autografiï autografiem autografieu autografiïn | ||
| Infinitiu | autografiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | autografiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana