pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| atribolo atriboles atribola atribolem atriboleu atribolen | atribolava atribolaves atribolava atribolàvem atribolàveu atribolaven | atribolí atribolares atribolà atribolàrem atribolàreu atribolaren | atribolaré atribolaràs atribolarà atribolarem atribolareu atribolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| atribolaria atribolaries atribolaria atribolaríem atribolaríeu atribolarien | atriboli atribolis atriboli atribolem atriboleu atribolin | atribolés atribolessis atribolés atriboléssim atriboléssiu atribolessin | atribola atriboli atribolem atriboleu atribolin | ||
| Infinitiu | atribolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | atribolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana