transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| atermeno atermenes atermena atermenem atermeneu atermenen | atermenava atermenaves atermenava atermenàvem atermenàveu atermenaven | atermení atermenares atermenà atermenàrem atermenàreu atermenaren | atermenaré atermenaràs atermenarà atermenarem atermenareu atermenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| atermenaria atermenaries atermenaria atermenaríem atermenaríeu atermenarien | atermeni atermenis atermeni atermenem atermeneu atermenin | atermenés atermenessis atermenés atermenéssim atermenéssiu atermenessin | atermena atermeni atermenem atermeneu atermenin | ||
| Infinitiu | atermenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | atermenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana