transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| asilo asiles asila asilem asileu asilen | asilava asilaves asilava asilàvem asilàveu asilaven | asilí asilares asilà asilàrem asilàreu asilaren | asilaré asilaràs asilarà asilarem asilareu asilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| asilaria asilaries asilaria asilaríem asilaríeu asilarien | asili asilis asili asilem asileu asilin | asilés asilessis asilés asiléssim asiléssiu asilessin | asila asili asilem asileu asilin | ||
| Infinitiu | asilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | asilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana