transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| asbestinitzo asbestinitzes asbestinitza asbestinitzem asbestinitzeu asbestinitzen | asbestinitzava asbestinitzaves asbestinitzava asbestinitzàvem asbestinitzàveu asbestinitzaven | asbestinitzí asbestinitzares asbestinitzà asbestinitzàrem asbestinitzàreu asbestinitzaren | asbestinitzaré asbestinitzaràs asbestinitzarà asbestinitzarem asbestinitzareu asbestinitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| asbestinitzaria asbestinitzaries asbestinitzaria asbestinitzaríem asbestinitzaríeu asbestinitzarien | asbestinitzi asbestinitzis asbestinitzi asbestinitzem asbestinitzeu asbestinitzin | asbestinitzés asbestinitzessis asbestinitzés asbestinitzéssim asbestinitzéssiu asbestinitzessin | asbestinitza asbestinitzi asbestinitzem asbestinitzeu asbestinitzin | ||
| Infinitiu | asbestinitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | asbestinitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana