transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arrossino arrossines arrossina arrossinem arrossineu arrossinen | arrossinava arrossinaves arrossinava arrossinàvem arrossinàveu arrossinaven | arrossiní arrossinares arrossinà arrossinàrem arrossinàreu arrossinaren | arrossinaré arrossinaràs arrossinarà arrossinarem arrossinareu arrossinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arrossinaria arrossinaries arrossinaria arrossinaríem arrossinaríeu arrossinarien | arrossini arrossinis arrossini arrossinem arrossineu arrossinin | arrossinés arrossinessis arrossinés arrossinéssim arrossinéssiu arrossinessin | arrossina arrossini arrossinem arrossineu arrossinin | ||
| Infinitiu | arrossinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arrossinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana