pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arrepetello arrepetelles arrepetella arrepetellem arrepetelleu arrepetellen | arrepetellava arrepetellaves arrepetellava arrepetellàvem arrepetellàveu arrepetellaven | arrepetellí arrepetellares arrepetellà arrepetellàrem arrepetellàreu arrepetellaren | arrepetellaré arrepetellaràs arrepetellarà arrepetellarem arrepetellareu arrepetellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arrepetellaria arrepetellaries arrepetellaria arrepetellaríem arrepetellaríeu arrepetellarien | arrepetelli arrepetellis arrepetelli arrepetellem arrepetelleu arrepetellin | arrepetellés arrepetellessis arrepetellés arrepetelléssim arrepetelléssiu arrepetellessin | arrepetella arrepetelli arrepetellem arrepetelleu arrepetellin | ||
| Infinitiu | arrepetellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arrepetellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana