pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arrapinyo arrapinyes arrapinya arrapinyem arrapinyeu arrapinyen | arrapinyava arrapinyaves arrapinyava arrapinyàvem arrapinyàveu arrapinyaven | arrapinyí arrapinyares arrapinyà arrapinyàrem arrapinyàreu arrapinyaren | arrapinyaré arrapinyaràs arrapinyarà arrapinyarem arrapinyareu arrapinyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arrapinyaria arrapinyaries arrapinyaria arrapinyaríem arrapinyaríeu arrapinyarien | arrapinyi arrapinyis arrapinyi arrapinyem arrapinyeu arrapinyin | arrapinyés arrapinyessis arrapinyés arrapinyéssim arrapinyéssiu arrapinyessin | arrapinya arrapinyi arrapinyem arrapinyeu arrapinyin | ||
| Infinitiu | arrapinyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arrapinyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana