pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arraïmo arraïmes arraïma arraïmem arraïmeu arraïmen | arraïmava arraïmaves arraïmava arraïmàvem arraïmàveu arraïmaven | arraïmí arraïmares arraïmà arraïmàrem arraïmàreu arraïmaren | arraïmaré arraïmaràs arraïmarà arraïmarem arraïmareu arraïmaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arraïmaria arraïmaries arraïmaria arraïmaríem arraïmaríeu arraïmarien | arraïmi arraïmis arraïmi arraïmem arraïmeu arraïmin | arraïmés arraïmessis arraïmés arraïméssim arraïméssiu arraïmessin | arraïma arraïmi arraïmem arraïmeu arraïmin | ||
| Infinitiu | arraïmar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arraïmant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : arraïmament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana