transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| argilo argiles argila argilem argileu argilen | argilava argilaves argilava argilàvem argilàveu argilaven | argilí argilares argilà argilàrem argilàreu argilaren | argilaré argilaràs argilarà argilarem argilareu argilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| argilaria argilaries argilaria argilaríem argilaríeu argilarien | argili argilis argili argilem argileu argilin | argilés argilessis argilés argiléssim argiléssiu argilessin | argila argili argilem argileu argilin | ||
| Infinitiu | argilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | argilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana