pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apugono apugones apugona apugonem apugoneu apugonen | apugonava apugonaves apugonava apugonàvem apugonàveu apugonaven | apugoní apugonares apugonà apugonàrem apugonàreu apugonaren | apugonaré apugonaràs apugonarà apugonarem apugonareu apugonaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apugonaria apugonaries apugonaria apugonaríem apugonaríeu apugonarien | apugoni apugonis apugoni apugonem apugoneu apugonin | apugonés apugonessis apugonés apugonéssim apugonéssiu apugonessin | apugona apugoni apugonem apugoneu apugonin | ||
| Infinitiu | apugonar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apugonant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : apugonament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana