pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apitro apitres apitra apitrem apitreu apitren | apitrava apitraves apitrava apitràvem apitràveu apitraven | apitrí apitrares apitrà apitràrem apitràreu apitraren | apitraré apitraràs apitrarà apitrarem apitrareu apitraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apitraria apitraries apitraria apitraríem apitraríeu apitrarien | apitri apitris apitri apitrem apitreu apitrin | apitrés apitressis apitrés apitréssim apitréssiu apitressin | apitra apitri apitrem apitreu apitrin | ||
| Infinitiu | apitrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apitrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana