transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apallo apalles apalla apallem apalleu apallen | apallava apallaves apallava apallàvem apallàveu apallaven | apallí apallares apallà apallàrem apallàreu apallaren | apallaré apallaràs apallarà apallarem apallareu apallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apallaria apallaries apallaria apallaríem apallaríeu apallarien | apalli apallis apalli apallem apalleu apallin | apallés apallessis apallés apalléssim apalléssiu apallessin | apalla apalli apallem apalleu apallin | ||
| Infinitiu | apallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana