transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| anatematitzo anatematitzes anatematitza anatematitzem anatematitzeu anatematitzen | anatematitzava anatematitzaves anatematitzava anatematitzàvem anatematitzàveu anatematitzaven | anatematitzí anatematitzares anatematitzà anatematitzàrem anatematitzàreu anatematitzaren | anatematitzaré anatematitzaràs anatematitzarà anatematitzarem anatematitzareu anatematitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| anatematitzaria anatematitzaries anatematitzaria anatematitzaríem anatematitzaríeu anatematitzarien | anatematitzi anatematitzis anatematitzi anatematitzem anatematitzeu anatematitzin | anatematitzés anatematitzessis anatematitzés anatematitzéssim anatematitzéssiu anatematitzessin | anatematitza anatematitzi anatematitzem anatematitzeu anatematitzin | ||
| Infinitiu | anatematitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | anatematitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana