transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| anagramatitzo anagramatitzes anagramatitza anagramatitzem anagramatitzeu anagramatitzen | anagramatitzava anagramatitzaves anagramatitzava anagramatitzàvem anagramatitzàveu anagramatitzaven | anagramatitzí anagramatitzares anagramatitzà anagramatitzàrem anagramatitzàreu anagramatitzaren | anagramatitzaré anagramatitzaràs anagramatitzarà anagramatitzarem anagramatitzareu anagramatitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| anagramatitzaria anagramatitzaries anagramatitzaria anagramatitzaríem anagramatitzaríeu anagramatitzarien | anagramatitzi anagramatitzis anagramatitzi anagramatitzem anagramatitzeu anagramatitzin | anagramatitzés anagramatitzessis anagramatitzés anagramatitzéssim anagramatitzéssiu anagramatitzessin | anagramatitza anagramatitzi anagramatitzem anagramatitzeu anagramatitzin | ||
| Infinitiu | anagramatitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | anagramatitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana