transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| amorrallo amorralles amorralla amorrallem amorralleu amorrallen | amorrallava amorrallaves amorrallava amorrallàvem amorrallàveu amorrallaven | amorrallí amorrallares amorrallà amorrallàrem amorrallàreu amorrallaren | amorrallaré amorrallaràs amorrallarà amorrallarem amorrallareu amorrallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| amorrallaria amorrallaries amorrallaria amorrallaríem amorrallaríeu amorrallarien | amorralli amorrallis amorralli amorrallem amorralleu amorrallin | amorrallés amorrallessis amorrallés amorralléssim amorralléssiu amorrallessin | amorralla amorralli amorrallem amorralleu amorrallin | ||
| Infinitiu | amorrallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | amorrallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana