pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| amoixeixo amoixeixes amoixeix amoixim amoixiu amoixeixen | amoixia amoixies amoixia amoixíem amoixíeu amoixien | amoixí amoixires amoixí amoixírem amoixíreu amoixiren | amoixiré amoixiràs amoixirà amoixirem amoixireu amoixiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| amoixiria amoixiries amoixiria amoixiríem amoixiríeu amoixirien | amoixeixi amoixeixis amoixeixi amoixim amoixiu amoixeixin | amoixís amoixissis amoixís amoixíssim amoixíssiu amoixissin | amoixeix amoixeixi amoixim amoixiu amoixeixin | ||
| Infinitiu | amoixir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | amoixint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana