transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| amargeno amargenes amargena amargenem amargeneu amargenen | amargenava amargenaves amargenava amargenàvem amargenàveu amargenaven | amargení amargenares amargenà amargenàrem amargenàreu amargenaren | amargenaré amargenaràs amargenarà amargenarem amargenareu amargenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| amargenaria amargenaries amargenaria amargenaríem amargenaríeu amargenarien | amargeni amargenis amargeni amargenem amargeneu amargenin | amargenés amargenessis amargenés amargenéssim amargenéssiu amargenessin | amargena amargeni amargenem amargeneu amargenin | ||
| Infinitiu | amargenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | amargenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana