transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alçapremo alçapremes alçaprema alçapremem alçapremeu alçapremen | alçapremava alçapremaves alçapremava alçapremàvem alçapremàveu alçapremaven | alçapremí alçapremares alçapremà alçapremàrem alçapremàreu alçapremaren | alçapremaré alçapremaràs alçapremarà alçapremarem alçapremareu alçapremaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alçapremaria alçapremaries alçapremaria alçapremaríem alçapremaríeu alçapremarien | alçapremi alçapremis alçapremi alçapremem alçapremeu alçapremin | alçapremés alçapremessis alçapremés alçapreméssim alçapreméssiu alçapremessin | alçaprema alçapremi alçapremem alçapremeu alçapremin | ||
| Infinitiu | alçapremar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alçapremant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana