transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aguisso aguisses aguissa aguissem aguisseu aguissen | aguissava aguissaves aguissava aguissàvem aguissàveu aguissaven | aguissí aguissares aguissà aguissàrem aguissàreu aguissaren | aguissaré aguissaràs aguissarà aguissarem aguissareu aguissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aguissaria aguissaries aguissaria aguissaríem aguissaríeu aguissarien | aguissi aguissis aguissi aguissem aguisseu aguissin | aguissés aguissessis aguissés aguisséssim aguisséssiu aguissessin | aguissa aguissi aguissem aguisseu aguissin | ||
| Infinitiu | aguissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aguissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana