intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| agonitzo agonitzes agonitza agonitzem agonitzeu agonitzen | agonitzava agonitzaves agonitzava agonitzàvem agonitzàveu agonitzaven | agonitzí agonitzares agonitzà agonitzàrem agonitzàreu agonitzaren | agonitzaré agonitzaràs agonitzarà agonitzarem agonitzareu agonitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| agonitzaria agonitzaries agonitzaria agonitzaríem agonitzaríeu agonitzarien | agonitzi agonitzis agonitzi agonitzem agonitzeu agonitzin | agonitzés agonitzessis agonitzés agonitzéssim agonitzéssiu agonitzessin | agonitza agonitzi agonitzem agonitzeu agonitzin | ||
| Infinitiu | agonitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | agonitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana