pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| agomboio agomboies agomboia agomboiem agomboieu agomboien | agomboiava agomboiaves agomboiava agomboiàvem agomboiàveu agomboiaven | agomboí agomboiares agomboià agomboiàrem agomboiàreu agomboiaren | agomboiaré agomboiaràs agomboiarà agomboiarem agomboiareu agomboiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| agomboiaria agomboiaries agomboiaria agomboiaríem agomboiaríeu agomboiarien | agomboï agomboïs agomboï agomboiem agomboieu agomboïn | agomboiés agomboiessis agomboiés agomboiéssim agomboiéssiu agomboiessin | agomboia agomboï agomboiem agomboieu agomboïn | ||
| Infinitiu | agomboiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | agomboiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: acomboiar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana