transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| afiblo afibles afibla afiblem afibleu afiblen | afiblava afiblaves afiblava afiblàvem afiblàveu afiblaven | afiblí afiblares afiblà afiblàrem afiblàreu afiblaren | afiblaré afiblaràs afiblarà afiblarem afiblareu afiblaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| afiblaria afiblaries afiblaria afiblaríem afiblaríeu afiblarien | afibli afiblis afibli afiblem afibleu afiblin | afiblés afiblessis afiblés afibléssim afibléssiu afiblessin | afibla afibli afiblem afibleu afiblin | ||
| Infinitiu | afiblar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | afiblant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana