transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acromatitzo acromatitzes acromatitza acromatitzem acromatitzeu acromatitzen | acromatitzava acromatitzaves acromatitzava acromatitzàvem acromatitzàveu acromatitzaven | acromatitzí acromatitzares acromatitzà acromatitzàrem acromatitzàreu acromatitzaren | acromatitzaré acromatitzaràs acromatitzarà acromatitzarem acromatitzareu acromatitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acromatitzaria acromatitzaries acromatitzaria acromatitzaríem acromatitzaríeu acromatitzarien | acromatitzi acromatitzis acromatitzi acromatitzem acromatitzeu acromatitzin | acromatitzés acromatitzessis acromatitzés acromatitzéssim acromatitzéssiu acromatitzessin | acromatitza acromatitzi acromatitzem acromatitzeu acromatitzin | ||
| Infinitiu | acromatitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acromatitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana