pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aclivello aclivelles aclivella aclivellem aclivelleu aclivellen | aclivellava aclivellaves aclivellava aclivellàvem aclivellàveu aclivellaven | aclivellí aclivellares aclivellà aclivellàrem aclivellàreu aclivellaren | aclivellaré aclivellaràs aclivellarà aclivellarem aclivellareu aclivellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aclivellaria aclivellaries aclivellaria aclivellaríem aclivellaríeu aclivellarien | aclivelli aclivellis aclivelli aclivellem aclivelleu aclivellin | aclivellés aclivellessis aclivellés aclivelléssim aclivelléssiu aclivellessin | aclivella aclivelli aclivellem aclivelleu aclivellin | ||
| Infinitiu | aclivellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aclivellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana