transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acetifico acetifiques acetifica acetifiquem acetifiqueu acetifiquen | acetificava acetificaves acetificava acetificàvem acetificàveu acetificaven | acetifiquí acetificares acetificà acetificàrem acetificàreu acetificaren | acetificaré acetificaràs acetificarà acetificarem acetificareu acetificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acetificaria acetificaries acetificaria acetificaríem acetificaríeu acetificarien | acetifiqui acetifiquis acetifiqui acetifiquem acetifiqueu acetifiquin | acetifiqués acetifiquessis acetifiqués acetifiquéssim acetifiquéssiu acetifiquessin | acetifica acetifiqui acetifiquem acetifiqueu acetifiquin | ||
| Infinitiu | acetificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acetificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana