transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| albardo albardes albarda albardem albardeu albarden | albardava albardaves albardava albardàvem albardàveu albardaven | albardí albardares albardà albardàrem albardàreu albardaren | albardaré albardaràs albardarà albardarem albardareu albardaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| albardaria albardaries albardaria albardaríem albardaríeu albardarien | albardi albardis albardi albardem albardeu albardin | albardés albardessis albardés albardéssim albardéssiu albardessin | albarda albardi albardem albardeu albardin | ||
| Infinitiu | albardar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | albardant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana