intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aljubo aljubes aljuba aljubem aljubeu aljuben | aljubava aljubaves aljubava aljubàvem aljubàveu aljubaven | aljubí aljubares aljubà aljubàrem aljubàreu aljubaren | aljubaré aljubaràs aljubarà aljubarem aljubareu aljubaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aljubaria aljubaries aljubaria aljubaríem aljubaríeu aljubarien | aljubi aljubis aljubi aljubem aljubeu aljubin | aljubés aljubessis aljubés aljubéssim aljubéssiu aljubessin | aljuba aljubi aljubem aljubeu aljubin | ||
| Infinitiu | aljubar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aljubant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana