pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acomplexo acomplexes acomplexa acomplexem acomplexeu acomplexen | acomplexava acomplexaves acomplexava acomplexàvem acomplexàveu acomplexaven | acomplexí acomplexares acomplexà acomplexàrem acomplexàreu acomplexaren | acomplexaré acomplexaràs acomplexarà acomplexarem acomplexareu acomplexaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acomplexaria acomplexaries acomplexaria acomplexaríem acomplexaríeu acomplexarien | acomplexi acomplexis acomplexi acomplexem acomplexeu acomplexin | acomplexés acomplexessis acomplexés acomplexéssim acomplexéssiu acomplexessin | acomplexa acomplexi acomplexem acomplexeu acomplexin | ||
| Infinitiu | acomplexar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acomplexant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana