transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrajo enrages enraja enragem enrageu enragen | enrajava enrajaves enrajava enrajàvem enrajàveu enrajaven | enragí enrajares enrajà enrajàrem enrajàreu enrajaren | enrajaré enrajaràs enrajarà enrajarem enrajareu enrajaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrajaria enrajaries enrajaria enrajaríem enrajaríeu enrajarien | enragi enragis enragi enragem enrageu enragin | enragés enragessis enragés enragéssim enragéssiu enragessin | enraja enragi enragem enrageu enragin | ||
| Infinitiu | enrajar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrajant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana