transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encanastro encanastres encanastra encanastrem encanastreu encanastren | encanastrava encanastraves encanastrava encanastràvem encanastràveu encanastraven | encanastrí encanastrares encanastrà encanastràrem encanastràreu encanastraren | encanastraré encanastraràs encanastrarà encanastrarem encanastrareu encanastraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encanastraria encanastraries encanastraria encanastraríem encanastraríeu encanastrarien | encanastri encanastris encanastri encanastrem encanastreu encanastrin | encanastrés encanastressis encanastrés encanastréssim encanastréssiu encanastressin | encanastra encanastri encanastrem encanastreu encanastrin | ||
| Infinitiu | encanastrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encanastrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana