transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| taulo taules taula taulem tauleu taulen | taulava taulaves taulava taulàvem taulàveu taulaven | taulí taulares taulà taulàrem taulàreu taularen | taularé taularàs taularà taularem taulareu taularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| taularia taularies taularia taularíem taularíeu taularien | tauli taulis tauli taulem tauleu taulin | taulés taulessis taulés tauléssim tauléssiu taulessin | taula tauli taulem tauleu taulin | ||
| Infinitiu | taular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | taulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana