pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embromo embromes embroma embromem embromeu embromen | embromava embromaves embromava embromàvem embromàveu embromaven | embromí embromares embromà embromàrem embromàreu embromaren | embromaré embromaràs embromarà embromarem embromareu embromaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embromaria embromaries embromaria embromaríem embromaríeu embromarien | embromi embromis embromi embromem embromeu embromin | embromés embromessis embromés embroméssim embroméssiu embromessin | embroma embromi embromem embromeu embromin | ||
| Infinitiu | embromar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embromant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana