transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gunito gunites gunita gunitem guniteu guniten | gunitava gunitaves gunitava gunitàvem gunitàveu gunitaven | gunití gunitares gunità gunitàrem gunitàreu gunitaren | gunitaré gunitaràs gunitarà gunitarem gunitareu gunitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| gunitaria gunitaries gunitaria gunitaríem gunitaríeu gunitarien | guniti gunitis guniti gunitem guniteu gunitin | gunités gunitessis gunités gunitéssim gunitéssiu gunitessin | gunita guniti gunitem guniteu gunitin | ||
| Infinitiu | gunitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | gunitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana