pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desengavatxo desengavatxes desengavatxa desengavatxem desengavatxeu desengavatxen | desengavatxava desengavatxaves desengavatxava desengavatxàvem desengavatxàveu desengavatxaven | desengavatxí desengavatxares desengavatxà desengavatxàrem desengavatxàreu desengavatxaren | desengavatxaré desengavatxaràs desengavatxarà desengavatxarem desengavatxareu desengavatxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desengavatxaria desengavatxaries desengavatxaria desengavatxaríem desengavatxaríeu desengavatxarien | desengavatxi desengavatxis desengavatxi desengavatxem desengavatxeu desengavatxin | desengavatxés desengavatxessis desengavatxés desengavatxéssim desengavatxéssiu desengavatxessin | desengavatxa desengavatxi desengavatxem desengavatxeu desengavatxin | ||
| Infinitiu | desengavatxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desengavatxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana