transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desairo desaires desaira desairem desaireu desairen | desairava desairaves desairava desairàvem desairàveu desairaven | desairí desairares desairà desairàrem desairàreu desairaren | desairaré desairaràs desairarà desairarem desairareu desairaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desairaria desairaries desairaria desairaríem desairaríeu desairarien | desairi desairis desairi desairem desaireu desairin | desairés desairessis desairés desairéssim desairéssiu desairessin | desaira desairi desairem desaireu desairin | ||
| Infinitiu | desairar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desairant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana