transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escripturo escriptures escriptura escripturem escriptureu escripturen | escripturava escripturaves escripturava escripturàvem escripturàveu escripturaven | escripturí escripturares escripturà escripturàrem escripturàreu escripturaren | escripturaré escripturaràs escripturarà escripturarem escripturareu escripturaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escripturaria escripturaries escripturaria escripturaríem escripturaríeu escripturarien | escripturi escripturis escripturi escripturem escriptureu escripturin | escripturés escripturessis escripturés escripturéssim escripturéssiu escripturessin | escriptura escripturi escripturem escriptureu escripturin | ||
| Infinitiu | escripturar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escripturant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana