transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| caseïfico caseïfiques caseïfica caseïfiquem caseïfiqueu caseïfiquen | caseïficava caseïficaves caseïficava caseïficàvem caseïficàveu caseïficaven | caseïfiquí caseïficares caseïficà caseïficàrem caseïficàreu caseïficaren | caseïficaré caseïficaràs caseïficarà caseïficarem caseïficareu caseïficaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| caseïficaria caseïficaries caseïficaria caseïficaríem caseïficaríeu caseïficarien | caseïfiqui caseïfiquis caseïfiqui caseïfiquem caseïfiqueu caseïfiquin | caseïfiqués caseïfiquessis caseïfiqués caseïfiquéssim caseïfiquéssiu caseïfiquessin | caseïfica caseïfiqui caseïfiquem caseïfiqueu caseïfiquin | ||
| Infinitiu | caseïficar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | caseïficant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana