transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| reactivo reactives reactiva reactivem reactiveu reactiven | reactivava reactivaves reactivava reactivàvem reactivàveu reactivaven | reactiví reactivares reactivà reactivàrem reactivàreu reactivaren | reactivaré reactivaràs reactivarà reactivarem reactivareu reactivaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| reactivaria reactivaries reactivaria reactivaríem reactivaríeu reactivarien | reactivi reactivis reactivi reactivem reactiveu reactivin | reactivés reactivessis reactivés reactivéssim reactivéssiu reactivessin | reactiva reactivi reactivem reactiveu reactivin | ||
| Infinitiu | reactivar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | reactivant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana