pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| capfico capfiques capfica capfiquem capfiqueu capfiquen | capficava capficaves capficava capficàvem capficàveu capficaven | capfiquí capficares capficà capficàrem capficàreu capficaren | capficaré capficaràs capficarà capficarem capficareu capficaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| capficaria capficaries capficaria capficaríem capficaríeu capficarien | capfiqui capfiquis capfiqui capfiquem capfiqueu capfiquin | capfiqués capfiquessis capfiqués capfiquéssim capfiquéssiu capfiquessin | capfica capfiqui capfiquem capfiqueu capfiquin | ||
| Infinitiu | capficar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | capficant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : capficada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana