transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| simetritzo simetritzes simetritza simetritzem simetritzeu simetritzen | simetritzava simetritzaves simetritzava simetritzàvem simetritzàveu simetritzaven | simetritzí simetritzares simetritzà simetritzàrem simetritzàreu simetritzaren | simetritzaré simetritzaràs simetritzarà simetritzarem simetritzareu simetritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| simetritzaria simetritzaries simetritzaria simetritzaríem simetritzaríeu simetritzarien | simetritzi simetritzis simetritzi simetritzem simetritzeu simetritzin | simetritzés simetritzessis simetritzés simetritzéssim simetritzéssiu simetritzessin | simetritza simetritzi simetritzem simetritzeu simetritzin | ||
| Infinitiu | simetritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | simetritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : simetrització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana