intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| marruco marruques marruca marruquem marruqueu marruquen | marrucava marrucaves marrucava marrucàvem marrucàveu marrucaven | marruquí marrucares marrucà marrucàrem marrucàreu marrucaren | marrucaré marrucaràs marrucarà marrucarem marrucareu marrucaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| marrucaria marrucaries marrucaria marrucaríem marrucaríeu marrucarien | marruqui marruquis marruqui marruquem marruqueu marruquin | marruqués marruquessis marruqués marruquéssim marruquéssiu marruquessin | marruca marruqui marruquem marruqueu marruquin | ||
| Infinitiu | marrucar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | marrucant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana