intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| polsejo polseges polseja polsegem polsegeu polsegen | polsejava polsejaves polsejava polsejàvem polsejàveu polsejaven | polsegí polsejares polsejà polsejàrem polsejàreu polsejaren | polsejaré polsejaràs polsejarà polsejarem polsejareu polsejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| polsejaria polsejaries polsejaria polsejaríem polsejaríeu polsejarien | polsegi polsegis polsegi polsegem polsegeu polsegin | polsegés polsegessis polsegés polsegéssim polsegéssiu polsegessin | polseja polsegi polsegem polsegeu polsegin | ||
| Infinitiu | polsejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | polsejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana