transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| palpunyo palpunyes palpunya palpunyem palpunyeu palpunyen | palpunyava palpunyaves palpunyava palpunyàvem palpunyàveu palpunyaven | palpunyí palpunyares palpunyà palpunyàrem palpunyàreu palpunyaren | palpunyaré palpunyaràs palpunyarà palpunyarem palpunyareu palpunyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| palpunyaria palpunyaries palpunyaria palpunyaríem palpunyaríeu palpunyarien | palpunyi palpunyis palpunyi palpunyem palpunyeu palpunyin | palpunyés palpunyessis palpunyés palpunyéssim palpunyéssiu palpunyessin | palpunya palpunyi palpunyem palpunyeu palpunyin | ||
| Infinitiu | palpunyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | palpunyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana