pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| agarbuixo agarbuixes agarbuixa agarbuixem agarbuixeu agarbuixen | agarbuixava agarbuixaves agarbuixava agarbuixàvem agarbuixàveu agarbuixaven | agarbuixí agarbuixares agarbuixà agarbuixàrem agarbuixàreu agarbuixaren | agarbuixaré agarbuixaràs agarbuixarà agarbuixarem agarbuixareu agarbuixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| agarbuixaria agarbuixaries agarbuixaria agarbuixaríem agarbuixaríeu agarbuixarien | agarbuixi agarbuixis agarbuixi agarbuixem agarbuixeu agarbuixin | agarbuixés agarbuixessis agarbuixés agarbuixéssim agarbuixéssiu agarbuixessin | agarbuixa agarbuixi agarbuixem agarbuixeu agarbuixin | ||
| Infinitiu | agarbuixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | agarbuixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana